جستجوی پزشکان

تغذیه و پیشگری از سرطان معده

تغذیه و پیشگری از سرطان معده
چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴

تغذیه و پیشگری از سرطان معده (قسمت سوم)

از کباب کردن و دودی کردن غذاها خودداری کنید:

کبابی کردن و دودی کردن غذاها به ویژه گوشت ها موجب افزایش آمین های هترو سیکلیک و هیدروکربن های آروماتیک پلی سیکلیک می شوند و خطر سرطان معده را افزایش می دهند. دودی کردن گوشت ها و ماهی ها معمولا با فرآیندهای دیگری از جمله اضافه کردن نمک است که باعث افزایش خطر می شوند. کباب کردن روی آتش مستقیم موجب افزایش این ترکیبات به ویژه در صورت تماس با دود می شود. بنابراین اگر قصد کباب کردن غذاها را دارید حرارت غیر مستقیم مثلا با استفاده از تابه یا صفحات گریل بدهید. نکته دیگر چکیدن آب گوشت و چربی به داخل آتش و ایجاد دود ناشی از آن است که پس از تماس با گوشت میزان مواد مضر را افزایش می دهد.

میوه و سبزی بیشتری مصرف کنید:

سبزیجات موجب محافظت در برابر انواع سرطان ها به ویژه سرطان معده می شوند. این اثر با مصرف سبزیجات غیر نشاسته ای به ویژه انواع برگی سبز رنگ مشاهده شده است. سبزیجات غیر نشاسته ای منبع بسیاری از مواد مغذی ضد سرطان از جمله فیبر رژیمی، کاروتنوئید، فولات، کلروفیل و .. هستند. بسیاری از این مواد خاصیت ضد سرطانی دارند که موجب محافظت در برابر عوامل آسیب رسان التهابی و اکسید کننده می شوند.

تغذیه-و-پیشگری-از-سرطان-معده1

مصرف میوه ها هم با کاهش خطر ابتلا به سرطان معده همراه است. میوه های تازه منبع غنی از آنتی اکسیدان ها هستند. رنگ میوه ها نشانه وجود آنتی اکسیدان است که نوع آنتی اکسیدان بسته به نوع آن متفاوت می باشد. بنابریان مصرف میوه ها با رنگ های متفاوت موجب دریافت انواع مختلفی از مواد ضد سرطان می شود.

از سیر، پیاز و موسیر استفاده کنید:

مصرف خانواده سیر موجب کاهش خطر ابتلا به سرطان می شود که ممکن است به دلیل خاصیت ضد میکروبی آنها باشد.

حبوبات به ویژه سویا از خطر سرطان می کاهد:

حبوبات به ویژه سویا حاوی مواد مفید ضد سرطان به ویژه ایزو فلاون ها هستند که خاصیت ضد سرطانی دارند. ساپونین ماده دیگر موجود در سویاست که احتمالا در مقابل سرطان محافظت ایجاد می کند. همچنین حبوبات منابع بسیار خوبی از پروتئین و بسیاری از ویتامین های گوشت ها هستند که می توانند تا حدی جایگزین گوشت های قرمز به ویژه در افراد میانسال شوند.

نیازی به مصرف مکمل ها نیست:

با کشف مواد موثر در مواد غذایی به ویژه میوه ها و سبزی ها در کاهش خطر سرطان معده فرضیه تاثیر مکمل آنها برای کاهش خطر سرطان مطرح شده است. از میان این مواد بتا کاروتن، ویتامین C و سلنیوم توجه ویژه ای را در پیشگیری و درمان سرطان معده به خود جلب کرده است. با این وجود از آنجایی بسیار از مواد مفید موجود در غذاها در ترکیب و میزانی که در غذاها هستند و در کنار سایر مواد برای ما مفیدند بهتر است از خود غذاها به جای مکمل ها استفاده کنیم.

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما هستیم. باتشکر مدیریت وب سایت کلینیک باران

ارسال شده در مقالات توسط baran