جستجوی پزشکان

تغذیه و پیشگیری از سرطان معده

تغذیه و پیشگیری از سرطان معده
دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴

تغذیه و پیشگیری از سرطان معده

در ادامه مبحث سرطان معده در این مقاله می خواهیم به توصیه هایی برای کاهش خطر سرطان معده بپردازیم:

  • مصرف نمک را کاهش دهید:

کاهش بروز سرطان معده در کشورهای پیشرفه احتمالا به دلیل دسترسی به یخچال و فریزر و استفاده از انجماد برای نگهداری غذا به جای استفاده از روشهای سنتی به ویژه نمک سود کردن است. روشهای درست نگهداری غذاها موجب افزایش دسترسی به مواد غذایی تازه به ویژه میوه و سبزی های تازه شده است.

افزایش مصرف نمک به ویژه مصرف غذاهای شور و نمک سود شده، شورها و کنسروهای حاوی نمک ممکن است موجب ایجاد سرطان معده شوند. خطر مصرف نمک در کودکان به ویژه سالهای اولیه زندگی بیشتر است. بنابراین به غذای کمکی کودکان زیر ۲ سال نباید نمک اضافه کنید تا هم به غذاهای کم نمک عادت کنند و هم از خطر سرطان به دور باشند.

حداکثر نمک مجاز برای هر نفر در طول روز یک قاشق مربا خوری نمک است که شامل نمک اضافه شده به غذاها در سر سفره و نمک مصرفی برای میوه ها است. اگر از شورها، کنسروها و غذاهای فرآوری شده با نمک استفاده می کنید باید آنها را نیز در سهم روزانه در نظر بگیرید. متوجه باشید که برخی سس ها به خصوص سس گوجه فرنگی و برخی ادویه ها مثل رب گوجه فرنگی و ادویه های مخلوط هم نمک بالایی دارند.

تغذیه و پیشگیری از سرطان معده

  • مصرف گوشت قرمز و گوشت های فرآیند شده را کاهش دهید

نیتروزآمین ها ترکیباتی هستند که سرطان زایی آنها به ویژه در مورد سرطان معده ثابت شده است. نیتروز آمین ها در معده از غذاهای حاوی نیترات نیز ایجاد می شوند، بنابراین مصرف غذاهای حاوی نیترات مثل گوشت های فرآیند شده، سوسیس و کالباس و آب و سایر غذاهای آلوده به نیترات، خطر این سرطان را افزایش می دهد.

این ترکیبات از نیتریک اکسید موجود در بدن نیز ساخته می شوند، نیتریک اکسید در التهاب های مزمن در بدن افزایش می یابند. بنابراین شرایط ایجاد کننده التهاب مثل استرس ممکن است خطر سرطان را افزایش دهند و عوامل کاهنده التهاب مثل مصرف رژیم غذایی سالم به ویژه میوه و سبزی های تازه می تواند مفید باشد.

در ادامه به بیان انواع طبخ و موارد دیگر برای پیشگیری از سرطان معده اشاره خواهیم کرد.

 

 

ارسال شده در مقالات توسط baran | Tags: