جستجوی پزشکان

توده های زیر بغل

توده های زیر بغل
یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵

توده های زیر بغل

در زیر بغل و زیر بازوی افراد تومورهایی که لمس آنها در زیربغل برای افراد به خصوص خانمها خوشایند نمی باشد. وجود توده می تواند به علل مختلفی باشد از قبیل عفونت های ویروسی و باکتریایی، وجود تومورها سرطانی و یا وود تودههای چربی و غیر سرطانی و … که تشخیص نوع آن به وسیله پزشک و با یک معاینه ساده یا عکس برداری و بیوپسی می باشد.
توده های زیر بغل معمولا هنگامی ایجاد می شود که یک یا چند عدد از غدد لنفاوی در زیر بازو بزرگ شده باشند.غدد لنفاوی به طور معمول کوچک می باشند و فرم بیضی شکل دارند.این غدد که در همه جای بدن پراکنده شده اند وظیفه حفظ ایمنی بدن را دارند.
اکثرا این توده ها بی ضرر می باشندو در نتیجه رشد بافت چربی به وجود می آیند ولی ب این حال مشاهده هرگونه توده باید جدی گرفته شود زیرا می تواند منجر به مشکلت اساسی شود و سلامت فرد را به خطر اندازد.

توده های زیر بغل
علل توده زیر بغل عبارتند از:
– عفونت های باکتریایی یا ویروسی
– رشد بافت چربی بی ضرر (lipomas).
– واکنش های آلرژیک.
– واکنش به واکسیناسیون.
– عفونت های قارچی.
– رشد بافت فیبروز غیر سرطانی (فیبرآدنوما)
– پاسخ سرطان پستان
– سرطان سیستم لنفاوی (لنفوم)
– سرطان خون در مغز استخوان (لوسمی)
– لوپوس یا (SLE) یک بیماری خود ایمنی که مفاصل و اندام را هدف قرار می دهد
توده ها درسنین مختلف و در مردان و زنان می تواند به وجود آید. گاه توده می تواند خبر از سرطان پستان دهد. به همین دلیل به زنان توصیه می شود معاینات سینه رابه طور ماهیانه انجام دهند و با مشاهده موارد غیرعادی حتما به پزشک خود مراجعه کنند.
توده زیر بغل در مردان و زنان می تواند در تمام سنین رخ دهد با این حال، یک توده در زیر بغل ممکن است سرطان پستان را نشان دهد زنان باید آزمونهای ماهانه پستان را انجام دهند هر گونه توده را به یک دکتر اطلاع دهند.
در ادامه به راههای تشخیص این توده ها خواهیم پرداخت.
باتشکرمدیریت وب سایت کلینیک تشخیص و درمان سرطان باران

ارسال شده در تشخیص سرطان توسط baran