جستجوی پزشکان

تومور پلک

تومور پلک
یکشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۴

تومور پلک

چشم و پلک انسان عضو حساسی بود و به دلیل اینکه زیاد در معرض آلودگی قرار دارند مراقبت از آنها بسیار مهم می باشد.
چشم انسان به راحتی می تواند از طریق دستها آلوده شود و از آنجایی که دست با هرآلودگی ممکن است در تماس باشد، به راحتی می تواند آن را به چشم منتقل کند و باعث عفونت آن شود. البته در برابر آن غدد اشکی در چشم وجود دارند، برای پاک سازی و ضد غفونی آنها. ولی گاهی همه عوامل آلودگی و گرما و رطوبت می توانند با هم همراه باشند و باعفونت چشم شوند که در موارد پیشرفته ممکن است به سرطان تبدیل شود. به همین دلیل با مشاهده برخی علائم در پلک و چشم نباید آنها را دست کم گرفت و سریعا باید به پزشک مراجعه کرد تا به درمان آن اقدام نمود.

تومور پلک
تومورها انواع مختلفی در چشم دارند که می توانند در هرکجای چشم و پلک ظاهر شوند. که منشا این تومورها یا خود چشم است یا از سایر نقاط بدن متاستاز یافته و به چشم راه یافته است. و می تواند خوش خیم یا بد خیم باشد. البته گاهی این تومورها کاذب است و فقط یک عفونت ساده می باشد. ولی در هر صورت وجود علائمی را باید جدی گرفت مانند وجود ضایعه در روی پلک و غدد اشکی که همراه با درد مزمن، چشم و اشک و خونریزی همراه باشد. که ظاهر آن می تواند به شکل یک زائده برجسته و سفت باشد که ممکن است اندازه آن بسیار کوچک باشد.
توموراگر در ناحیه خط مژه باشد ممکن است با گل مژه اشتباه گرفته شود. با این تفاوت که تومور باعث ریزش مژه در ناحیه خط مژه می شود.
بیشتر تومور های پلک ازنوع خوش خیم هستند ولی انواع بدخیم آن اکثرا از نوع بدخیم بازال سل می باشد. ولی برای تشخیص حتما باید نمونه برداری صورت گیرد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم. مدیریت وب سایت کلینیک تخصصی سرطان باران

ارسال شده در تشخیص سرطان توسط baran | Tags: