جستجوی پزشکان

درمان سرطان با تغذیه

درمان سرطان با تغذیه
یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۵

 درمان سرطان با تغذیه

تغذیه نقش بسیار مهمی در درمان سرطان و حتی سرطان های نادر دارد ، این یافته ی جدید باعث می شود که در آنچه بیماران سرطانی مصرف می کنند دقت کافی داشته باشند .

همانطور که می دانید هر فرد برای انجام فعالیت های روزانه نیاز به انرژی دارد ، و برای دریافت انرژی نیز نیاز به مصرف انواع مواد غذایی دارد . این مواد مغذی برای مقابله با سرطان، بیماری های قلبی ، فشار خون ، سکته ، دیابت و ضعف استخوان ها کارهای مفیدی را انجام می دهند.

بیشتر از ۳۰ درصد سرطان ها به علت تغذیه نادرست به وجود می آیند.

به تازگی محققان دریافته اند که سبزیجاتی مثل کلم، گل کلم، بروکلی، خردل سبز و شلغم دارای ترکیبات ضد سرطان هستند و مبتلایان به بیماری های سرطانی نیاز دارند تا برای درمان سرطان از این دسته مواد غذایی مصرف نمایند . حتی بیشتر متخصصین بیماران را به گیاه خواری تشویق می نمایند.

درمان سرطان با تغذیه

 

مزایای سبزیجات برای درمان سرطان :

سبزیجاتی مانند ، کلم، گل کلم، بروکلی، خردل سبز و شلغم ،دارای ماده ای به نام ایزوتیوسیانات (isothiocyanates) هستند که این ماده به عنوان یکی از مهم ترین مواد ضد سرطانی شناخته شده است.البته این مورد به صورت صد در صدی نمی باشد و می تواند کاهش میزان ابتلا به سرطان یا درمان نسبی آن را به همراه داشته باشد ، این یافته ی جدید به این معنا نیست که افراد سیگاری می توانند با مصرف سبزیجات بالا در مقابل سرطان ریه محفوظ بمانند!

با خوردن سبزیجات به جنگ سرطان بروید:
اگر شما مصرف سبزیجات برگ سبز را در برنامه غذایی هفتگی خود قرار دهید، حدود ۷۲ درصد احتمال ابتلا به سرطان را از خود دور کرده اید.

اگر شما به صورت میانگین و به اندازه کافی از میوه ها ، سبزیجات و غلات استفاده نمایید، می توانید سرطان را نابود کند. به طور کلی ۳۵ نوع از ۱۰۰ نوع سرطان ها به وسیله تغذیه صحیح درمان می شوند.

تغذیه می تواند تا حدود ۸۰ درصد از سرطان های روده، سینه و پروستات را جلوگیری نماید.
مردم باید روزانه ۵ تا ۹ واحد سبزیجات مصرف کنند. هر واحد سبزی معادل یک لیوان سبزی خرد شده خام یا نصف لیوان سبزی پخته است.

به طور کلی برای جلوگیری از بروز سرطان

۱- به صورت مرتب ورزش کنید .
۲- غذاهای چرب مصرف نکنید .
۳- میوه ها را در برنامه غذایی روزانه خود وارد کنید. مؤسسه سرطان گفته است که خوردن سیب تا ۵۰ درصد خطر سرطان ریه را کم می کند.
۴- از مصرف غذاهایی که دارای لوتئین ( lutein ) می باشند، از قبیل بروکلی، اسفناج و آب پرتقال غافل نشوید ، این مواد غذایی موجب کاهش سرطان ریه می گردند.
۵- مصرف غذاهایی که دارای لیکوپن ( lycopene ) می باشند، از قبیل گوجه فرنگی و سس گوجه فرنگی در برنامه غذاییتان بگنجانید .
۶- اگر سیگاری هستید حتما چای سبز بنوشید .
با تشکر مدیریت سایت کلینیک تشخیص و درمان سرطان باران

ارسال شده در درمان سرطان توسط baran