جستجوی پزشکان

درمان سرطان ریه

درمان سرطان ریه
چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴

درمان سرطان ریه

سرطان ریه یکی از شایع ترین و نیز کشنده ترین سرطان ها میباشد این نوع سرطان بعد از سرطان سینه دومین سرطان شایع در مردان و زنان می باشد. این نوع سرطان در مراحل اول هیچ نشانه ای از خود ندارد و وقتی بیماران مراجعه می کنند به پزشک که بیماری به حالت پیشرفته رسیده باشد به همین دلیل میباشد که سرطان ریه یکی از کشنده ترین و خطرناک ترین سرطان ها میباشد.

راه های درمان سرطان ریه

درمان سرطان ریه

  • جراحی : وجود ضایعه بدخیم در ریه را می توان با عمل جراحی رفع نمود.
  • از طریق اشعه لیزر ضایعه بدخیم را سوزاند : در بسیاری از موارد این ضایعه بدخیم باعث می شود که حنجره مسدود شود . که پزشک متخصص در همچین مواردی راه عبور هوا را برای بیمار با سوزاندن ضایعه بدخیم از طریق لیزر باز می کند. این روش فقط برای سهولت نفس کشیدن می باشد و نمیتواند ضایعه بدخیم را از بین ببرد
  • شیمی درمانی : روش شیمی درمانی برای نابود کردن یاخته های سرطانی پراکنده استفاده می شود. این روش باعث می شود که بیماری عود نکند و از پخش شدن در کل بدن جلوگیری می کند. این روش موجب انهدام سلول های سرطانی می شود.
  • اشعه درمانی یا رادیوتراپی: این روش یکی از روش های خوبی می باشد که از طریق اشعه با انرژی زیاد به سلول های زنده باعث مرگ آنها می شود بطور کلی برای از بینم بردن مستقیم ضایعه بدخیم از روش رادیوتراپی استفاده می شود . این روش عوارضی را نیز به همراه دارد مانند : خستگی شدید ، استفراغ ، تهوع ، افسردگی ، بی اشتها شدن
  • رادیوتراپی یا اشعه درمانی: جهت از بین بردن مستقیم ضایعه بدخیم ریه بکار گرفته می شود. در این روش از اشعه با انرژی زیاد استفاده می شود و این اشعه با آسیب رساندن به سلولهای زنده منجر به مرگ آنها می‌ شود. خستگی شدید، ‌افسردگی، تهوع، ‌استفراغ، بی‌ اشتهایی و آسیب‌های عروقی و تنفسی از عوارض جانبی رادیوتراپی است. همچنین رادیوتراپی ممکن است باعث سرکوب سیستم خونساز بدن و کاهش گلبولهای سفید و ضعف سیستم ایمنی بدن و نهایتا بروز عفونت شود.
  • فوتودینامیک : در این روش با استفاده از رنگ و نور سلول های سرطانی را تخریب می کند .نحوه عمل کرد بدین صورت است که رنگ به داخل ورید تزریق و سپس در تمام بدن منتشر می شود و بعد از مدتی این رنگ فقط و فقط در سلول های بدخیم می مانند و در مرحله بعدی نور قرمز رنگ لیزر به این سلول ها تابتانده می شود و همان رنگی که در سلول های بدخیم مانده اند این نور را جذب می کنند که به این کار موجب عکس العمل فتوشیمی می شود که سلول ها را تخریب می کند.

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما هستیم. مدیریت وب سایت کلینیک باران

ارسال شده در درمان سرطان, سرطان ریه توسط baran | Tags: