جستجوی پزشکان

درمان سرطان کبد

درمان سرطان کبد
یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴

درمان سرطان کبد

سرطان کبد از بیماریهای شایع است که ممکن است افراد زیادی را مبتلا کند .

درمان و دارو

درمان سرطان کبدممکن است به عوامل بسیاری بستگی داشته باشد :

مرحله بیماری و همچنین سلامت کلی و تنظیمات شخصی بدن در روند درمان تاثیر به سزایی میگذارند. هدف از هر نوع درمان از بین بردن سرطان به طور کامل است . زمانی که درمان به صورت کامل امکانپذیر نباشد پزشک مجبور به جلوگیری از رشد و گسترش تومورخواهد شد. تشخیص میزان بیماری و ابتلای فرد به این نوع بیماری توسط یک تیم پزشکی خبره انجام میگیرد و درمان های لازم با انجام آزمایشات و نیز بررسی های تخصی انجام خواهد شد .

سرطان کبد

بیمار در تمام دوران درمان باید آرامش خود را حفظ کند زیرا ممکن است توقف رشد بیماری و یا کاهش روند شیوع آن در زمان درمان توصیه شود.

روش هایی که با آن میتوان بیماری های کبد را درمان نمود شامل موارد زیر میباشد:

  • جراحی برای برداشتن بخشی از کبد:در صورتیکه  تومور  کوچک و عملکرد کبد  خوب باشد با انجام هپاتکتومی تومور از روی کبد برداشته خواه شد و بخشی از کبد که سالم مانده است باقی میماند
  • عمل جراحی پیوند کبد: در صورتیکه یک اهدا کننده کبد خود را به فرد اهدا نماید، کبد فرد بیمار برداشته میشود و کبد جدید جایگزین میشود . این بهترین گزینه برای افرادی است که در مراحل اولیه بیماری قرار دارند.

 

  • انجماد سلول های سرطانی( کرایوتراپی):در این روش  از سرمای شدید برای از بین بردن سلول های سرطانی استفاده می گردد. در طول کرایوتراپی ,پزشک cryoprobe را که حاوی نیتروژن مایع است به طور مستقیم بر روی تومورهای کبدی قرار می دهد. تصاویر اولتراسوند برای هدایت cryoprobe و نظارت بر انجماد  سلول ها استفاده می شود.
  • گرم کردن سلول های سرطانی. در این نوع درمان از  جریان الکتریکی برای گرم کردن و از بین بردن سلول های سرطانی استفاده می شود. با استفاده از سونوگرافی یا سی تی اسکن که به عنوان یک راهنما میباشد،جراح یک یا چند سوزن نازک رادر برش های کوچک در شکم وارد می کند. هنگامی که سوزن به تومور رسید، با جریان الکتریکی گرم می شوند که  منجر به از بین بردن سلول های سرطانی می گردد.
  • تزریق الکل به داخل توموراز طریق پوست الکل خالص به تومور تزریق میشود و یا در طول یک عمل جراحی  تزریق می شوددر این روش  الکل باعث مرگ  سلول های تومور می شود.
  • تزریق داروهای شیمی درمانیبه کبد: نام این روش  کمو امبولیزاسیون است که در واقع یک نوع  شیمی درمانی است که داروهای ضد سرطان قوی را به طور مستقیم به شریان کبدی تزریق می کنند که باعث مسدود شدن شریان می شود. این روش باعث کاهش جریان خون به سلول های سرطانی شده ونیز داروهای شیمی درمانی را به سلولهای سرطانی می رساند.
  • پرتو درمانی. درمان با استفاده از اشعه های پرقدرت .

در نظر داشته باشید که مقابله با استرس و حفظ آرامش در طول درمان و بعد از آن کمک بزرگی به شما میکند .

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما هستیم. مدیریت وب سایت کلینیک باران

ارسال شده در درمان سرطان توسط baran | Tags: