جستجوی پزشکان

سرطانزایی رژیم نامناسب غذایی

سرطانزایی رژیم نامناسب غذایی
چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

سرطانزایی رژیم نامناسب غذایی

تحقیقات نشان داده سرطان راست روده که سومین سرطان شایع در جهان است رابطه مستقیمی با رژیم غذایی فرد دارد و کسانی که رژیم غذایی پرچرب و پرکالری مصرف می کنند میزان خطر ابتلاحدود ۴۰ درصد بیشتر از سایر افراد است.

محققان با مطالعه روی موش‌های آزمایشگاهی دریافته‌اند كه رژیم غذایی پرچرب سبب افزایش التهاب در روده می‌شود.
هرچند که تا به حال ماده غذایی خاصی به  تنهایی سرطانزا بودن آن ثابت نشده است ولی رژیم غذایی می تواند در حداقل یک سوم سرطانها دخیل باشد.مثلا ثابت شده غذاهای دودی شده و سوسیس و کالباس  که حاوی نیترات هستد نقش به سزایی در ایجاد سرطان مری، معده و روده دارند. همچنین برخی مواد شیمیایی مثل آفت کش ها، سم ها و مواد افزودنی می توانند در ایجاد سرطان نقش داشته باشند.

از موارد دیگر که می تواند در ایجاد سرطان نقش داشته باشند می توان به مصرف بالای نمک، چاقی و نبود میوه و سبزیجات و ک تحرکی  افراد اشاره کرد که در ایجاد و پیشرفت سرطانهایی چون روده و سینه نقش دارند.

طی تحقیقاتی که بر روی رژیم غذایی غربی ها صورت گرفته شد، مشاهده شد که این افراد در غذای خود از چربی زیاد، فیبر، ویتامین D و کلسیم کم استفاده می کنند. این رژیم بر روی موشهایی آزمایشگاهی انجام شد و مشاهده شد که چه اتفاقی بر روی بافت روده می افتد و موجب سرطان روده می شود.

در رژیم غذایی این افراد نیز گوشت قرمز والکل استفاده می شود که مصرف اینها خطر ابتلا به سرطان  به خصو سرطان کولون، کیسه صفرا، پروستات و رحم و سینه را تایید نموده است.

برای پیشگیری از سرطان توصیه می شود چربی های حیوانی را در غذای خود کاهش دهید و تا جایی که ممکن است استفاده نکنید زیرا می تواند باعث بروز سرطان پروستات شد.همچنین به جای استفاده از روغن های با ترنس بالا می توانید از روغن زیتون استفاده کنید. مصرف ماهی تازه، میوه و سبزیجات را در غذای خود بیشتر بنگنجانید و روزانه حدود ۳۰ دقیقه ورش کنید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم. با تشکر مدیرت وب سایت کلینیک تخصصی تشخیص سرطان باران

 

 

.

 

 

ارسال شده در مقالات توسط baran | Tags: