جستجوی پزشکان

سرطان دهانه دحم

سرطان دهانه دحم
شنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۵

سرطان دهانه دحم

سرطان دهانه رحم یا سرویکس ناحیه مهبل و دهانه رحم را درگیر می سازد ، معمولا بی نظمی سلول ها و تولید آن ها باعث می شود که این بیماری در زنان بروز نماید ، البته عامل اصلی این بیماری را ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV ایجاد می نماید .

ارتباط های جنسی نا سالم و نیز مصرف دخانیات بسیار زیاد می تواند عامل ایجاد کننده این بیماری باشد ، در ادامه این بیماری افراد مبتلا به بیماری ایدز را نیز تهدید می کند ، چکاپ مرتب و واکسینه شدن در مقابل این ویروس می تواند از ابتلای فرد به این سرطان جلوگیری نماید .

آیا سرطان سرویکس کشنده است ؟

بله این سرطان در مراحل پیشرفته می تواند آسیب های جدی به کلیه و کبد وارد کند و سیستم دفاعی بدن را به قدری ضعیف کند که توانایی زنده ماندن را نداشته باشد .

سرطان-سرویکس

 

برای جلوگیری از این بیماری نیاز است تا از برقراری روابط جنسی با افراد مشکوک خود داری نمایید ، و البته نسبت به درمان ویروس HPV اقدامات لازم را انجام دهید .

دقت داشته باشید که این سرطان می تواند در مراحل اولیه بی نشانه باشد وبدون هیچ علائمی در بدن منتشر شود و در زمانی که مزمن و حاد شد شما را مطلع سازد ، از این رو بررسی و معاینه در زنان و به خصوص خانم های بالای ۵۰ سال توصیه می شود .

درمان سرطان رحم

درمان در مراحل اولیه می تواند انجام بپذیرد و البته نتایج بسیار درخشانی را نیز ایجاد می کند می توانید در این خصوص به کلینیک باران مراجعه نمایید و از تجارب و تخصص پزشکان این مجموعه بهره مند شوید .

این کلینیک در یازده طبقه شامل کلیه بخش های تخصصی و فوق تخصصی مرتبط با درمان بیماران مبتلا به کانسر از جمله بخش های رادیوتراپی و آنکولوژی، تصویربرداری، گوارش، جراحی، بستری، فیزیوتراپی، آزمایشگاه، پاتولوژی و داروخانه می باشد.

 

با تشکر مدیریت سایت کلینیک تشخیص و درمان سرطان باران

ارسال شده در تشخیص سرطان توسط baran