جستجوی پزشکان

مصرف زیاد و خودسرانه آهن سرطان زاست

مصرف زیاد و خودسرانه آهن سرطان زاست
دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴

مصرف زیاد و خودسرانه آهن سرطان زاست

آهن از جمله داروهاییست که برای درمان کم خونی توسط پزشک تجویز می شود و بهترین زمان مصرف آن را شب قبل از خواب و بعد از غذا می دانند. البته این قرص ها عوارضی از قبیل درد معده، یبوست یا اسهال و حالت تهوع می توانند داشته باشد ولی فایده آن برای رفع کمبود آهن به عوارض ارجحیت دارد.

از جمله عوارض کم خونی ناشی از کمبود آهن می توان به رنگ پریدگی، زردی پوست، بی حالی و ضعف و تغییر شکل ناخن ها، سرگیجه و سردی دست و پا اشاره کرد.

مصرف زیاد و خودسرانه آهن سرطان زاست

برای تشخیص کمبود آهن باید آزمایش خون داد و با نظر پزشک آن رامصرف کرد ولی امروزه متاسفانه بسیاری از افراد آن را به طور خودسرانه مصرف می کنند که می تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد.

مصرف خود سرانه آهن می تواند در اندامهای مختلف از جمله  کبد و مغز استخوان  رسوب کند و مشکلاتی از قبیل مشکلات کبدی ایجاد کند. همچنین با بالا رفتن آن میزان هموسیستئین در بدن بالا می رود که خود می تواند میزان ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی را بالا ببرد.

تحقیقات نشان داده همانطور که کم خونی و کمبود آهن می تواند فرد را مستعد ابتلا به عفونت کند، زیادی آهن نیز می تواند احتمال بروز عفونت را زیاد کند زیرا میزان اضافی آهن به باکتریهای مضر بدن می رسد که یک فاکتور مهم برای رشد باکتریها می باشد.با رشد این باکتریها سیستم ایمنی بدن ضعیف شده و فرد به راحتی مبتلا به انواع عفونت ها می شود.

همچنین مشخص شده مصرف بیش از اندازه و نا به جای آهن می تواند سرطانزا باشد زیرا این قرص ها داروهای شیمیایی می باشند و در صورتی که کمبود آهن وجود نداشته باشد با خوردن آنها بدن باید با فعالیت بیشتر آنها راهضم کند و کاری مضاعف برای آن تلقی می شود که برعهده کبد می باشد. و کبد ضمن هضم و دفع آن دچار بیماریهایی مانند سرطان می شود.

از علل دیگر سرطانزا بودن میزان بالای آهن این می باشد که می تواند در بدن رایکال آزاد ایجاد کند که خود رادیکال آزاد سرطان زا می باشد.

منتظر انتقاددات و پیشنهادات شما هستیم. باتشکر مدیریت وب سایت کلینیک تشخیص سرطان باران

ارسال شده در مقالات توسط baran | Tags: