جستجوی پزشکان

پیشگیری از سرطان با آنتی اکسیدان ها

پیشگیری از سرطان با آنتی اکسیدان ها
چهارشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۴

پیشگیری از سرطان با آنتی اکسیدان ها

اکسیژن (O2)  که یکی از مهمترین و حیات بخش ترین عناصر مهم در بدن است گاه می تواند به شکلی دیگر درآید که برای بدن بسیار مضر و حتی سرطان زا باشد. یکی از این اشکال که رادیکل آزاد اکسیژن (O) نامیده می شود، امروزه بسیار مورد بحث و توجه پزشکان و محققان قرار گرفته. این اکسیژن یک نوع اکسیژن ناسازگار می باشد که به راحتی می توند با هر سلولی درآمیزد و میل ترکیبی بسیار بالایی دارد و از این طریق باعث تولید رادیکال اکسیژن آزاد بیشتر شود. این رادیکال های آزاد برای سلول بسیار مخرب بوده و می توانند با آسیب به DNA  و هسته سلول، چرخه و نظم تقسیم سلولی را به هم بزنند و هنگامی که این نظم به هم بخورد سلول به حالت سرطانی در می آید. از مشکلات دیگری که این رادیکال آزاد ایجاد می کند آسیب به مفاصل و سیستم عصبی و ایجاد دیابت  و مشکلات قلبی می باشد.

به این رادیکال های آزاد اکسید کننده نیز می گویند. با زندگی پیشرفته و پرخطر زندگی امروزی اکسید کنند ها به طور ناخواسته می توانند وارد بدن شود زیرا در هوای آلوده و مواد شیمیایی، حشره کش ها و دود سیگار و حتی گاهی برخی داروها وجود دارند. به همین دلیل برای جلوگیری از اثر این مواد باید از آنتی اکسیدن ها استفاده کرد تا اثر مخرب آنها را خنثی کند و مقاومت سلولی را بالا ببرد.در واقع کار آنتی اکسیدان ها خنثی سازی رادیکال های آزاد می باشد. تحقیقات نشان داده که استرس نیز می تواند در ایجاد رادیکال آزاد موثر باشد.

پیشگیری از سرطان با آنتی اکسیدان ها

بسیاری از ویتامین ها مانند ویتامین C، E،A دارای خاصیت آنتی اکسیدانی هستند. همچنین عناصری چون سلنیوم، بتاکاروتن، لیکوپن ها، فیتوکمیکال ها، لیگنان ها و … این خاصیت را دارا هستند.

ولی این عناصر  در چه موادی وجود دارند؟ در اینجا به برخی مواد که می توانند افراد را از اثر رادیکاهای آزاد در امان نگه  دارند اشاره می کنیم:

ویتامین A : این ویتامین به میزان زیادی در هویج، کلم بروکلی، کدو، آلو، طالبی و گوجه فرنگی وجود دارد.

ویتامین C: این ویتامین به میزان زیادی در مرکبات و میوه های توتی شکل مثل توت فرنگی و فلفل دلمه ای های رنگی وجو دارد.

ویتامین E: این ویتامین را می توان از طریق خوردن ماهی ها و روغن های گیاهی مثل روغن زیتون و سبزیجات و دانه های آجیل به بدن رساند.

لیکوپن: این عنصر در میوه های قرمز رنگ مثل گوجه فرنگی، هندوانه و انگور قرمز وجود دارد.

سلنیوم: سلنیوم را می  توان از گوشت قرمز و حبوبات و مرغ به دست آورد.

بتاکاروتن ها : این عنصر در هویج و اسفناج و فلفل های رنگی و کلم بروکلی به میزان زیادی وجود دارد.

تحقیقات نشان داده برخی ویتامین ها مثل گلوتاتین ها نیز می توانند فعالیتی شبیه به آنتی اکسیدان ها داشته باشند.

در ادامه به مواد غذایی و سبزیجات بیشتری که می توانند خاصیت آنتی اکسیدانی داشته باشند و به پیشگیری از سرطان کمک کنند اشاره می کنیم.

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما هستیم. مدیریت وب سایت کلینیک تخصصی تشخیص سرطان باران

 

ارسال شده در مقالات توسط baran