جستجوی پزشکان

پیشگیری از سرطان با فلفل

پیشگیری از سرطان با فلفل
دوشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۴

پیشگیری از سرطان  با فلفل

 

طی تحقیقات انجام شده دیده شده افرادی که فلفل تند مصرف می کنند علاوه بر افزایش طول عمر، کمتر از سایر افراد به سرطان دچار می شوند.

یکی ازمواد داخل فلفل که کپساسین (کاسپازین) نامیده می شود به میزان زیادی سبب سلامتی سلولهای بدن می شود. زیرا این ماده با اتصال به سلولهای سرطانی و ایجاد تغییر در آنها سبب کند شدن رشدشان می شود. همچنین اگرمیزان این ماده زیاد باشد می تواند باعث تجزیه و فروپاشی این سلولها شود.

اگرچه مکانیسم عمل این ماده هنوز به طور کامل مشخص نیست، اما مشخص شده که این سلول با قرارگرفتن در کنار سلول سرطانی سبب آپوپتوزیس آن می شود. آپوپتوزیس به فرآیندی گفته می شود که طی آن بدن به طور خودکار به از بین بردن سلولی که بدن نیازی به آن ندارد و یا حتی برای بدن مضر می باشد، می پردازد.

البته مفید بودن غذاهای تند نیز قبلا به اثبات رسیده بود و طی تحقیقاتی که روی پانصد هزار چینی انجام شده بود مشاهده شد افرادی که در هفته به تعداد ۶ تا ۷ وعده غذای تند می خورند به میزان ۱۴% بیش از سایرین می باشد.

پیشگیری از سرطان  با فلفل

طبق گفته محققان زنجبیل و تندی آن می تواند سلولهای سرطانی را از بین ببرد و فلفل نقش به سزایی در کوچک کردن تومورهای لوزالمعده دارد.

از فواید دیگر کاسپازی کاهش درد می باشد به طوری که اگر این ماده به طور موضعی روی پوست مالیده شود باعث آزاد شدن ماده ای به نام P می شود که منجر به کاهش درد می شود. البته این کاهش درد به این معنی نیست که میزان زیادی از فلفل را بر ناحیه حاوی درد بمالید تا درد کاهش یابد، زیرا تماس مستقیم زیاد فلفل با پوست منجر به سوزش وسوختگی پوست می شود.

از این ماده در پمادها به کار رفته که در درمان دردهای عصبی و دردهای بعد از جراحی سرطان به کار می رود.

از دیگر خواص فلفل قرمز می توان به کمک به درمان سوء هاضمه اشاره کرد. شاید این حرف عجیب به نظر بیاید اما مطالعاتی وجود دارند که نشان داده اند که مصرف مقادیر کم فلفل قرمز می تواند سوء هاضمه را کاهش دهد.

طی تحقیقات دیگری که انجام شده دیده شده که ماده کاسپازین مانع رشد سلولهای سرطان پروستات می شود. به همین دلیل به افراد توصیه می شود در غذای خود از فلفل غافل نشوند.

 

ارسال شده در مقالات توسط baran